21 Mart 2017 Salı

Burçe Bekrek, Sonbahar & Kış 2017 - 18 Koleksiyonu (Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul)

Tasarımcı Burçe Bekrek Sonbahar-Kış 2017-18 Koleksiyonunu Mercedes-Benz Fashion Week kapsamında gerçekleşen göz alıcı bir defileyle sundu. İnce ve elegan detayların modern tasarım anlayışıyla yorumlandığı koleksiyon izleyicilerin beğenisini topladı. Koleksiyonda ceket pantolon takımlar, volan ve kalem elbiseler, hareketli flare kesim pantolonlar, geometrik formlarda üstler ve kaşmir kabanlar öne çıkıyor.

Tamamı tasarımcının imzası niteliğinde 41 parçadan oluşan Sonbahar-Kış 2017/18 koleksiyonunda keskin kalıplar ve girift el işçiliği bağlar ile zarif, modern yapı arasında yumuşak bir denge oluşturuldu. Gücünden ve tavrından ödün vermeden feminenliği ve zarafet fikrini dile getiren tasarımlarda; geometrik kalıplar adeta bir mimari form prensibiyle ele alındı. Felsefi olarak tüm sanatların birleştiği en yüksek nokta olmayı kabul eden Bauhaus döneminden ve mimar Takeshi Hirobe’nin “M House” isimli tasarımından etkilenen tasarımcı modernleşmenin sanatını kıyafetleriyle yeniden yorumluyor. 

Tasarımcı Burçe Bekrek, iplerin ve geometrik kesimlerin hakimiyetindeki Sonbahar-Kış 2017-18 Koleksiyonu için; “Bu koleksiyon sevdiğim kadın tarzını, parçaları, teknikleri ve fikirleri kutladığım bir koleksiyon. Basitlik içindeki derin karmaşayı anlatan modern bir hikaye yazmak istedim. Bu koleksiyon aslında şehirli romantik kadınların kendinden emin ve bir o kadar da flörtöz ruhuna saygı duruşu niteliğinde. “ diyor .

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi paylaştığınız için çok teşekkürler..

Alev